. He was beautiful; naked and warm, his knees hugging Ianto's hips, one hand resting on Ianto's stomach, the other
. raised to his mouth, rubbing absently. (A Matter of Time by Demotu)

Březen 2016

Čas rozhodnutí

18. března 2016 v 14:51 | Elrond |  Denní věštec
Chodí tady lidí jako šafránu, ale přece jenom kdyby... Možná si někdo všiml změn ve jménech. Většina byla současnými přezdívkami. Elrond taky. Tedy vlastně do doby, než se mě muž zeptal: ,,A jak se budeš jmenovat?" A já odpověděl, že nevím. Ona na to: ,,Elrond mít v občance nemůžeš." Uznal jsem jeho argument a rozhodl, že tedy budu Hugo, pro přátele Elrond.

To je to rozhodnutí. Velké, přelomové a ke konečnému vyřešení jednoho velkého konfiktu.

Je mi dvacet dva let a na to, že asi od desíti let tuším, kde je problém, to řeším pozdě. Teda podle sebe pozdě. Jsem srab. Možná. Pravdou je, že nemusím doktrory. Nechtěl jsem to řešit s rodiči. A tak nějak jsem si myslel, že to zvládnu jako žena. Jenže ono to nejde.

Teď stojím na pomyslné hranici. Doma vystujpuji jako muž, před kamarády taky a mnoho z nich mě tak i oslovuje. Díky jim za to. Doktoři mě oslovují jménem Hugo. A pak jsou tady rodiče, kteří mě oslovují jako dceru (nezazlívám jim to, ještě to neví), oslovují mě tak v práci. A někdy staví i před nelehké otázky (Taková práce se pro ženu nehodí, vy byste ji dělala?).
Přemýšlím taky co teď. Na konci května bych mohl mít hormony a to znamená i pomalu začít žít jako muž na veřejnosti. Uvažuji, jestli není čas hledat si novou práci. Především kvůli peněz a s dostatečným předstihem, než budu nezařaditelný ani do jedné kategorie... Jako kluk můžu vypadat za rok, ale taky za několik let.

Možná se někomu zdá, že si zbytečně komplikuji život, ale mě se naopak hrozně moc ulevilo. Rozhodně je to lepší, než když jsem byl nervózní a neustále se hádal s mužem o malichernostech.