. He was beautiful; naked and warm, his knees hugging Ianto's hips, one hand resting on Ianto's stomach, the other
. raised to his mouth, rubbing absently. (A Matter of Time by Demotu)

Červenec 2011

Čtyři zastavení

26. července 2011 v 13:33 | Anne
Historie je fascinující! Pár dní jsem se vrtala v jednom dávném příběhu a v jednom ještě dávnějším...
O vánoce jsou obdobím spěchu, tohle jsem četla hodně nepozorně. Ted jsem to četla znova a Rebelka je prostě geniální! Běhá mi z toho mráz po zádech, protože tak se to opravdu mohlo stát.
A zjištovala jsem si ještě něco o jiném Václavovi, ale o tom jindy třeba v nějakém drabble...

Sherlock Holmes nebyl neznámou. Hlavní rysy téhlé postavy znají snad všichni a to, i když nečetli jedinou knihu, neviděli jediný film (jako já). Pravdou je, že povídky s ním miluji ( a znalosti o knihy filmy si dodatečně doplním).
Mám pocit, že bych Sherlockovi propadla už jen díky tomu novému anglickému seriálu. Sherlock je naprosto k sežrání (mám dojem, že jsem někde minovala, že mám slabost pro géniy (vlastně mám slabost i pro jejich asocialitu)). A Angličané jsou taky géniové, neboť se jim povedlo vytvořit novodobého Sherlocka...

31.7 dočtu slavnostně povídky od Poa (zase mých trapných 50 stránek na den). Je to do čtenářského deníku, tak prostě musím. Nepíše špatně, ani ty pointy nejsou špatné (jen ta omáčka by se mnohdy dala vypustit), to jen já mám problém jménem Edgar Alan Poe. Je mi nesympatický, ten životopis jsem asi neměla číst a vadí mi taky, jak to má vykonstruované, aby čtenář omdlíval strachy. A je to Američan.

Končím s nervováním. Už se nebudu rozčilovat nad tématem týdne a absencí tvůrčích schopností některých blogerů.
Nemá cenu diskutovat s blogery, kteří napíší: ,Co to má bejt krráličí nora? MG.´ nebo: ,a v králičí noře jsem nebyla- nevím o čem tam chtějí všichni psát.´ nebo: ,Ako nerozumiem, v tom Králičí Nora čo chcete vlastne napísať? :)´
Díky těmto a těm, co jen hlasovali a nic k tomu nepípli, je tématem Reklama (zanádavejte si, napište hloubavý článek, vyvětlete jak to funguje (dělejte cokoliv a zabývejte se tímto nudným tématem)).
Vážně někoho ještě baví pročítatat si témata týdne? Já většinou jen prohlédnu výběr a z výběru si mimořádně vyberu jeden článek.

Torchwood 3

21. července 2011 v 14:15 | Anne |  moje obrázky
Tužkou a minimalisticky ze skicáku. Základna Torchwoodu 3 v Briském Cardiffu není vidět, jelikož se nachází v podzemí. Neodmyslitelně k ní patří kapitán Jack Harkness a jeho kabát, který je tím nejlepším, co vyprodukovala druhá světová válka...


432000 sekund

10. července 2011 v 17:09 | Anne |  Denní věštec
Poznala jsem tajemný svět Torchwoodu! Nejkrásnější je, že stále má svá tajemství.

Zbývalo mi něco jiného, než poznat, když už jsem se mírně zamilovala do dvou postav? Může za to zvědavost, která poznala kapitána Jacka Harknesse, o němž, ať už to slovo nepoužívám, můžu směle říct, že je sexy neboť je jediné výstižné (jistě za to mohou feromony 51. Století). Ta samá zvědavost objevila Ianta Jonese, jehož roztomilost nemá hranice. Zvědavost totiž ví, co na mne platí: autor, od nějž čtu ráda plus poznámka začínající s a končící h a argumenty o neznalosti fandomy jsou pečlivě zameteny pod koberec.

Pět dní úsměvů, hihňání, strachu, překvapení, roztávání a slz. Slz i přesto, že jsem si cpala do hlavy, že na tom nezáleží. Je to přece jednoduché - jiný čas, jiný prostor, jiná dimenze… A stejně to bylo smutné. (A zatracené fazole.)

Ono to vlastně nezůstane u pěti dní. To byl jen úsek značící střetnutí se všemi epizodami Torchwoodu.


Zajímalo by mne, jestli je vesmír dost nekonečný na všechny mé platónické lásky.
Víte, co je nejžhavější? Když tam není téměř nic. Když celý vztah stojí na náznacích, na polibcích a k tomu spousta děje, ne na sexu. (Co někdo vidí na pornu?)

Čirá anarchie

4. července 2011 v 19:15 | Anne |  Pokusy o čtenářský deník

Název: Čirá anarchie
Autor: Woody Allen
Žánr: povídky

Kniha má taky opravdu dobrou obálku.


Noční běžci

3. července 2011 v 18:18 | Anne |  Pokusy o čtenářský deník
Název: Noční běžci (tři knihy (Štěstí ve stínech, Příchod tmy, Zrádcův měsíc) jsou přeložené, další dvě budou někdy příští rok)
Autor: Lynn Flewelling
Žánr: Fantasy

Další knihy autorky: Tamír (Dítě proroctví, Skrytý válečník, Královna proroctví) - odehrává se ve stejném světě, ale o dost dříve


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Vedla mne k tomu první věta recenze od Kleio: Vítejte ve světě, kde jsou Alek a Seregil kánon.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Intriky

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Hí (velice oduševnělá reakce)

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Já jsem charakterem tak trochu Alek. Líbilo by se mi být jím… Miluji Skalu, Rhíminee, koně, dobrodružství a k tomu navíc ještě Seregil, kdo by to nebral? Ale nevím, zda bych dokázala snášet Seregilovy nálady, kdy jeden opravdu neví, jestli mu nakopat nebo jej políbit. Naopak bych nechtěla být Seregilem. Má sice spousty zkušeností, ale za hroznou cenu…

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Kromě Aleka a Seregila mne na knize zaujala země, která je opravdu dobře vykreslena se všemi vrstvami obyvatel, intriky šlechty. Velkým plus jsou také dobře načrtnuté charaktery. I záporné postavy se někdy dají považovat za sympatické. Také se mi moc líbí, že to není další typická středověká fantasy, tohle je spíš renesance. Dost je to znát na lidech, kteří mají přehled ve více oborech. Velký rozmach obchodu. Rhíminee je hodně renesanční nakolik se dá vypozorovat architektura z knihy. A mám takový dojem, že domy rozkoše nejsou typické pro středověk (ne v takové podobě).

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i v chování postav.
Začátek první knihy je klišé. Téma mistra a učně se objevuje v tolika fantasy, že kdyby nebylo příslibu romantiky, tak to nedočtu. Ale po nepříliš dobrém začátku se z toho vyklube něco jiného, netypického, nového…
Trochu mě nudil prostředek třetí knihy pro nedostatek dobrodružství, na nějž jsem byla zvyklá z předchozích dvou.

Teplouš

3. července 2011 v 18:01 | Anne |  Pokusy o čtenářský deník
Název: Teplouš
Autor: Willam Seward Burroughs
Téma: homosexualita, drogy1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Předposlední kniha, kterou jsem četla. A taky kniha, na níž jsem se někdy před dvěma lety neskutečně těšila, ale byla stále vypůjčená, až jsem na ni zapomněla.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Touha
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Najít
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěl/a být.
Tenhle svět je pro mě přece jen vzdálený. Všechny postavy jsou pro mě velkou neznámou, asi proto mě to přitahuje. Určitě bych se nechtěla ocitnout v Leeho kůži, muselo to být nesnesitelné.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Jako pozitivní jsem vnímala fakt, že Allerton Leemu vyhověl, i přesto, že se tvářil, jako by mu to bylo úplně jedno. Podle mne velice dobře popsány abstinenční příznaky. Z knihy je cítit, že autor ví, co popisuje.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Vadilo mi Leeho chování, ale na druhou stranu jsem ho chápala díky Burroughsově předmluvě.

Bílý kůň

3. července 2011 v 15:33 | Anne |  moje obrázky
Drobnůstka akvarelem, která vznikla dnes (skoro ještě) ráno.
Miluji indigo a mám pocit, že musí být všude.


Slečna

3. července 2011 v 15:24 | Anne |  moje obrázky
Domácí úkol, který se na konci roku našel. Zadáním byla reprodukce tužkou. Vybrala jsem si skicu k obrazu od Leonarda daVinciho. Myslím, že je to některá z jeho Madon.


Slepice

3. července 2011 v 15:14 | Anne |  moje obrázky
Slepice babi a dědy. Skicovala jsem si je, když jsem je měla na starost... Vypracovanější hlava byla předkreslena tužkou a dokončena fixem, další už jsou jen fixem.