. He was beautiful; naked and warm, his knees hugging Ianto's hips, one hand resting on Ianto's stomach, the other
. raised to his mouth, rubbing absently. (A Matter of Time by Demotu)

Červen 2010

Dva měsíce jsou krátká doba

26. června 2010 v 15:58 | Anne |  Denní věštec
Sice mi to ještě úplně nedošlo, ale začaly mi prázdniny. Tímto se škodolibě směji všem, kteří ještě musí na tři dny do školy.

Mám spoustu plánů jako každé prázdniny. Jenže dva měsíce nejsou nafukovací.

Chci hodně kreslit.

Chci víc číst (našla jsem si kolem dvaceti potenciálních knížek). Mám také smělý plán přečíst si trilogii Pána prstenů.. Je opravdu zahanbující, že jsem před pár lety skončila po pár stránkách prvního dílu a ještě více zahanbující se mi zdá skutečnost, že ty tři knihy máme doma!

Chci si některé z knih napsat do čtenářského deníku (na konci roku je to docela sebevražda).

Chci psát. Mám asi tři nápady na povídky.

Chci častěji brát psy na procházku.

Prvního září se podívám, co z toho jsem splnila. Nebo raději ne, zase by mne vzaly frustrující nálady.

***

Rozjezd na prázdniny je vcelku fajn. Tady jsem si udělala design (největší dilema nastalo, když jsem se nemohla domluvit sama se sebou, s čím ho chci). Zvítězil Howl Jeckins ze Zámku v oblacích.

Zvetila jsem své druhé stránky, za které jsem se spíš dlouhodobě styděla. Už je to lepší - mám tvořivější období.

Povedlo se mi pomocí několika trefných argumentů přesvědčit rodiče, aby mi financovali conversky. Jsou krásné modré. Nejkrásnější dáreček za vysvědčení. Nejkrásnější proto, že u nás něco takového není zvykem.

Dávám vám dvanáct bodů

18. června 2010 v 13:21 | Anne |  Denní věštec
Ano... Ano. Ano, dnešek se vydařil! Ze závěrečné práce mám za dvě. Jsem spokojená.

Známky jsou uzavřeny - tudíž učení zdar!

V pondělí jedeme se třídou na výlet. Já jedu jen možná pokud se mi podaří dostat se na Svinov.

V pátek se rozdává vysvědčení. Škole dáme na chvíli sbohem a řediteli řekneme papa (v duchu).

Mám chuť kreslit. Problém: nevím co. Pokud byste měli nějaké přání, můžete napsat a já se rozmyslím (nějaké celebritky typu Cyrus nebo cokoli ze Stmívání zamítám předem). Kdyby měl někdo moc velký zájem, klidně pošlu. Velice pochybuju o nadšencích tohoto návrhu...

Nádoby - závěrečná práce

17. června 2010 v 18:01 | Anne |  moje keramika
Zítra nastane DNO (překlad: den obhajob klauzur). Profesorka nás tím docela strašila, ale dnes nám řekla, že tam řekneme možná čtyři věty, o tom čím jsme se inspirovali a na co nádoby slouží. No když to řeknu jinak - možná to přežiju.

Dneska jsem je fotila (doma mi mamka s babi slušně řekla, že je to na hovno a taťka byl neutrální, asi mi to nechtěl říct do očí...). Jo a ty fotky nejsou nic moc... Bylo tam málo světla a tím pádem je většina nepoužitelných, protože blesk je poznamenal nehezkou skvrnou.


Kamijo

15. června 2010 v 19:11 | Anne |  Odpad
Pocit, že již mě nic nepřekvapí, je u mne jako doma, ale dnes jsem jej necitlivě vyhodila na ulici.

Prohlížím si tak layouty šikovné holčiny (Cirilla Riannon). Jeden zdařilý kousek jsem si zařadila mezi ty s herečkou/zpěvačkou. Šok nastal, když jsem si přečetla, že to je zpěvák (!) japonské skupiny Versailles. No nejenže nevypadá na Japonce (světlé vlasy), ale nevypadá ani na kluka (zapírání, že se mi tyhle typy nelíbí, je k ničemu). V článku můžete posoudit taky.


Chaos v... duši?

12. června 2010 v 16:11 | Anne |  Denní věštec
Severova smrt po nevím kolikáté, ale potřetí, kdy mne hodně vzala... Jednou v knížce... Pro koho zemřel? Pro větší dobro? Potom v Deníku od Bellaniky pro Jamese. Třetí smrt za a pro Luciuse v Zločinu a trestu od Ingrid. Situace, kdy si říkám: Končím! Opravdu velice účinné vzhledem k tomu, že se fan fiction stále držím. Brečet pro někoho, koho znám strašně málo.. To mi jde velice dobře.

Mám v sobě chaos. Ať už kvůli povídkám, postavám lidem kolem. Ničemu nerozumím. Snažím se pochopit, ale když je cíl nablízku tak padám do propasti. Není to jako dřív, když jsem bývala na dně. Už nevidím sama sebe stojící u brány Bradavic dívající se k hradu ponořeného do tmy.

Často jsem mimo - nezdravím profesory (prostě si jich nevšimnu), mám ještě menší náladu bavit se s ostatními. Ve mne se rozpoutává vír vzpomínek či snů. Když myslím na krásný okamžik, tak se směju a jindy se utápím v něčem, čemu nerozumím, avšak radostné to není. O nic se nehodlám dělit. Nebo spíš není nikdo, komu bych se to nebála sdělit.

Hodně věcí souvisí se sny. Zjistila jsem, co znamenají vlkodlaci ve snech. Buď se o mne něco temného pokouší, nebo odmítám přijmout svou temnou stránku. Uvažuju, co vše se může skrývat za temnou stránkou... Asi bude i nějaká spojitost s obdivem vlků, úplňku a možná Rema.

Dva sny, co jsem si za posledních hodně měsíců zapamatovala, mne šokovaly. Vznikla spousta otázek... Dvakrát jsem se ve snu líbala s holkou (s oběma se znám ze školy). Myslím, že se mi podařilo vyřešit hlavní problém: proč holka. Nikdy jsem ve snu nebyla klukem a jeden z nich měl rysy z videa s líbajícími se dvěma kluky a ten druhý zase z jedné slashové povídky. Nemyslím, že bych byla na holky. Jednoduše se mi nelíbí. Nejsem ta co by hystericky křičela: Proboha to ne! Dosud však nevím, proč to byly právě ony...

Je tu ještě jedna věc, ze které nevím jak se vymotat. Bylo mi řečeno, že co se týče vztahů, vyhledáme ideály. Horší je, že je to pravda. Ve většině kníže si najdu někoho, koho platonicky miluju. V realitě je to složitější. Každý se dosud vybarvil a tím pádem jsem ztratila zájem. Asi proto chci toho člověka nejdříve dobře poznat, abych neublížila...

Windows je v ...

11. června 2010 v 16:15 | Anne |  Denní věštec
Před pár týdny jsem se ptala bráchy, co hodlá dělat s tím nepravým windowsem. Řekl mi, že se mu to přeinstalovat nechce. Jo a windows na noťasu už taky pracovat nechce... A to vše jen kvůli tupce (bratra), který tam zadal stahování aktualit. Ještě se tím tenkrát chlubil...

Nádoby - klauzura

4. června 2010 v 16:52 | Anne |  moje obrázky
Několikrát jsem zmínila svou klauzurní práci. Ta z hlíny je momentálně v peci a nemám je vyfocené.

Mám však barevný návrh, který jsem dneska zplodila... Vypadá líp než samotná věc. Není to barva, jež bude na samotném výrobku. Je to jakási další možnost.. Jinak budou mít na sobě kombinaci tmavé (dole) a světle (nahoře) zelené. A víte co? Je to na bonbóny takové ty velké zabalené čokoládové a mimořádně dobré. Samozřejmě, že nejen na ně, ale jakékoliv balené. Taky vůbec na jakékoli schování drobností (dájí se totiž dát k sobě do sépiovitého tvaru)

Je to pouze fotka z mobilu, tak nehleďte na kvalitu.


Heat Ledger

4. června 2010 v 16:43 | Anne |  moje obrázky
Potřetí... Že vypadá jako andílek (teda na té fotce tak vypadal až na tu cigaretu). No prostě ty vlasy!

Není to dokonalé (i když holky ve třídě to tvrdily (ano kreslila jsem to ve škole místo toho co jsem kreslit měla)). Ten stín na tom čele je moc tmavý a je tam nepřirozený přechod. Není nadto si to hned zkritizovat...


Dravec a vlci

4. června 2010 v 16:25 | Anne |  moje obrázky
Často jsem je zmiňovala a na předchozím blogu jsem moýná měla nekvalitní fotky z mobilu, ale teď jsem je konečně vyfotila normálním foťákem. Trvalo to, jelikož jsem je měla zasklené a pověšené na stěně, ale kvůli tomu vyfocení jsem je sundala.

Volně jse na ně navázala vyjící kůň

První je podle fotky dravce, kterou jsem dokreslila podle vlastní fantazie. Ta druhá ani kůň už takhle nevznikly..


Máme komunismus!

3. června 2010 v 18:00 | Anne |  Drabbles
Drabblata na téma týdne to je zábava (pro mne pochopitelně). Co takhle slashík 12+ s párem HP/DM?
Za beta read velice děkuji elesse.


Jak vám dupou králíci?

1. června 2010 v 18:59 | Anne |  Denní věštec
Dobře už mi dlouho nebylo! Čtenářský deník mám odevzdaný, zvláštní jak se snižovala kvalita vzhledem k menší oblibě knih....

Vyřešila jsem si neshody v hlavě (také přispěly k dobré náladě). Na můj problém stačily čtyři á čtverky - teď to jen poslat psychologovi, zjistil by jen, že jsem cvok od narození, což samozřejmě nevylučuju. Co se řešilo? To byste chtěli vědět? Nechtěli, to je mi jasné, ale... No vlastně to byly klasické témata tak pro astronomii či debilní seriály. Vztahy - to jsem klesla, no nic.. Kluci - trochu jinak i trochu stejně jako holky ve škole.

Hlavní prioritou tohoto týdne je flákání se. To je nádhera. Celý týden bez učení, jen na oboru. Závěrečnou práci jsem měla hotovou minulý týden, a tak jsem se včera a dnes docela flákala pod záminkou: dělám návrhy (ty jsem mohla v pohodě stihnout v pondělí, jenže to bych pak nestíhala kreslit si co chci a číst si..)

Králíků si nevšímejte, to jen deformace z MASHe. Nevím zda to bylo v seriálu, ale půjčila jsem si to z knížky MASH (Richard Hooker)... Docela se liší (např. Hawkeye jako světlovlasý, brýlatý.. sedí jen vysoká postava a to, že se hrbí). Ze začátku mi tam chybělo i mnoho postav (nejprve tam byl pouze Radar, Hawkeye a Henry), naštěstí ti známí pak začali přibývat jako třeba Trapper...Takže se začaly objevovat neobvyklé příznaky: smích, který se u mě na veřejnosti vyskytoval sporadicky.
Tak se smějte!